Sukces doceniony

Srebrna medalistka IO Katarzyna Zillmann i prorektor UMK prof. Włodzimierz Jaskólski (fot. Tomasz Górzyński)
Srebrna medalistka IO Katarzyna Zillmann i prorektor UMK prof. Włodzimierz Jaskólski fot. Tomasz Górzyński

Zawodniczki i zawodnicy spod znaku Gryfa wywalczyli podczas Igrzysk Olimpijskich dziewięć z czternastu medali, jakie w udziale przypadły reprezentacji Polski. Sukces akademickich medalistów został doceniony przez Zarząd Główny Akademickiego Związku Sportowego.

Olimpijczycy, przedstawiciele uczelni i klubów AZS zostali zaproszeni na uroczystą galę, która odbyła się 19 sierpnia w murach Uniwersytetu Warszawskiego. Wyrazy uznania naszym reprezentantom, na co dzień trenującym klubach akademickich, złożył prezes AZS prof. Alojzy Nowak, rektor UW. Gratulacje popłynęły również od zaproszonych przedstawicieli rządu, m.in. wiceministra Włodzimierza Biernackiego (MEiN).

Wyrazy szacunku dla pracy i odniesionego sukcesu sportowego złożono na ręce studentki socjologii, srebrnej medalistki olimpijskiej, Katarzyny Zillmann. Zarząd Główny AZS docenił wkład i zaangażowanie naszego Uniwersytetu w tworzeniu najlepszym polskim zawodnikom warunków do dalszego rozwoju sportowego i kształcenia akademickiego na najwyższym poziomie.  Adres skierowany do władz UMK oraz podziękowania z rąk prezesa AZS odebrał prof. Włodzimierz Jaskólski, prorektor ds. współpracy z otoczeniem społecznym i gospodarczym. W ślad za podziękowaniami dla uczelni słowa uznania zostały skierowane do władz klubu AZS UMK Toruń. List oraz nagrodę odebrał prezes AZS UMK Toruń Henryk Boś.

W uroczystości obok Katarzyny Zillmann wzięli udział sportowcy z AZS AWF Katowice, AZS AWF Warszawa, AZS UMCS Lublin, AZS Politechniki Opolskiej, AZS AWF Kraków, AZS Łódź, AZS AWF Gorzów Wlkp., rektorzy i prorektorzy wyróżnionych uczelni oraz przedstawiciele władz klubów AZS.

(UCS)