STUDENCI UMK Z NAGRODAMI
Fot. Małgorzata Litwin UMT

Prezydent Torunia Michał Zaleski wręczył 4 lipca 2017 r. studentom z UMK nagrody finansowe. Zespół Hoopify otrzymał czek w wysokości 3 tys. złotych za aplikację umożliwiającą przeprowadzenie całego procesu zamówienia w restauracji, natomiast zespół Bicom za zajęcie drugiego miejsca otrzymał 2 tys. złotych za projekt aplikacji rowerowej łączącej w sobie kilka funkcjonalności wykorzystywanych podczas podróży rowerowych.

Od czterech lat Gmina Miasta Toruń współpracuje z Wydziałem Matematyki i Informatyki UMK. Prezydent Torunia Michał Zaleski nagradza najlepsze prace studentów trzeciego roku tego Wydziału. Zespoły zostały wyłonione przez przedstawicieli Urzędu Miasta Torunia: Pawła Piotrowicza i Mariusza Szeferę. Koordynatorem przedmiotu "Programowanie zespołowe" z ramienia UMK jest dr Bartosz Ziemkiewicz.

Nagrodzone prace zostały zrealizowane w oparciu o nowoczesne technologie wykorzystujące urządzenia mobilne, współrzędne GPS czy też Beacony (urządzenia emitujące sygnał, który wykorzystywany jest w zbudowanej aplikacji do wywołania określonej akcji).

Zwycięski zespół Hoopify stworzył aplikację umożliwiającą przeprowadzenie całego procesu zamówienia w restauracji - od wybrania dania z menu poprzez modyfikację składników, złożenie zamówienia i dokonania płatności. Zamówienie automatycznie przesyłane jest do kuchni, co umożliwia skrócenie oczekiwania na jego realizację. Jest to rewolucyjny system zarządzania restauracją, kierowany szczególnie do średnich i mniejszych restauracji. Pozwala na sprawniejsze zarządzanie restauracjami, bez konieczności zakupu droższych systemów Członkowie zespołu to: Bartosz Kolanek, Aneta Małecka, Piotr Kumorek, Michał Kuleszko i Kacper Kempski.

Projekt Bicom to aplikacja wspomagająca proces organizacji wycieczek rowerowych, która łączy w sobie kilka funkcjonalności wykorzystywanych podczas podróży rowerowych - nawigacja, wymiana informacji w grupie, pogoda, obsługa połączeń telefonicznych bez zdejmowania rąk z kierownicy, muzyka. Zespół Bicom tworzą: Paulina Bawolska, Daniel Jaskólski, Bartosz Wilczyński, Jakub Sobański, Mateusz Sałek oraz Paweł Dembiński. Bicom jest wielofunkcyjnym komputerem rowerowym przeznaczonym dla rowerzystów, którzy podróżują po mieście, jak i pomocnym na rekreacyjnych wycieczkach rowerowych. Łączy ze sobą wszystkie najważniejsze funkcjonalności, jeśli chodzi o zarządzanie telefonem, jak i nawigację. (oprac. ws)

(źródło: Referat Informacji UMT)